Žiūrimiausių penketuke - “ Tarp mūsų, berniukų“, “Gautas iškvietimas“, “Patriotai“

LKC inf.
2016 balandžio 28 d.

Per pirmus šių metų tris mėnesius Lietuvos teatrų kino rinkos pajamos siekė 5.829.930 eur. Lyginat su 2015 metais, tai yra 21 proc. daugiau pajamų nei praėjusiais metais.

Žvelgiant į kino teatrų repertuarą, šiemet žiūrimiausių filmų penketuke trys lietuviški filmai: „Tarp mūsų berniukų“ (rež. Kęstutis Gudavičius), „Gautas iškvietimas“ (rež. Tadas Vidmantas) ir „Patriotai“ (rež. Alvydas Šlepikas). Šių filmų pajamos siekia per 2 mln. eurų. Lietuviški filmai pirmojo ketvirčio penketuke nėra naujiena, 2015 metais jame buvo įtraukti du lietuviški kino darbai: „Nepatyręs“ (rež. Julius Paulikas) ir „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ (rež. Ričardas Marcinkus ir Simonas Aškelavičius).

Vertinant pajamų statistiką, šiemet už lietuviškus filmus gautos pajamos yra 2 059 307 eurai ir tai yra 32 proc. daugiau nei 2015 metais nepaisant to, kad pernai repertuare buvo trimis filmais daugiau.

Iš viso šiemet įvyko 56 užsienio filmų premjeros ir tai sudaro 57 proc. pirmojo ketvirčio Lietuvos kino teatrų repertuaro. Nors pastaraisiais metais buvo jaučiamas europietiško kino pakilimas, šiemet amerikietiškų filmų populiarumas kyla – 53 proc. premjerų sudaro amerikiečių gamybos filmai, o žiūrimiausiųjų penkiasdešimtuke jų dalis kyla iki 66 proc.

Lietuvos kino centro svetainėje teikiamos susistemintos kino statistikos ataskaitos. Suvestinėse fiksuojami savaitiniai, mėnesiniai, pusmetiniai ir metiniai filmų lankomumo rodikliai, už bilietus gaunamos pajamos, kino platintojų pasiskirstymas Lietuvos rinkoje, taip pat filmų pasiskirstymas pagal šalį gamintoją.

Suvestines rasite - www.lkc.lt

Nuotraukoje - "Patriotai".

 

 

Komentarai