Į Lietuvą atvyko visi filmo „Tarp pilkų debesų“ aktoriai

Rengėjų inf.
2016 balandžio 29 d.

Pagal Rutos Sepetys bestselerį „Tarp pilkų debesų“ kuriamo filmo kūrybinė grupė pasirengusi pagrindiniams darbams. Į Lietuvą atvyko tarptautinė aktorių komanda, kuri čia filmuosis iki birželio vidurio. Filmo režisierius – Marius Markevičius („Kita svajonių komanda“).

Filmas pasakoja apie 1941 m. Kaune su šeima gyvenančią paauglę Liną. Mergina mėgsta piešti ir svajoja apie dailės studijas universitete, tačiau likimas negailestingas: ji su šeima, mama, tėčiu ir jaunesniuoju broliu, ištremiama į Sibirą. Nepakeliamos ir nehumaniškos gyvenimo sąlygos netrukdo įsižiebti jausmams – mergina sutinka į atšiaurų kraštą taip pat nublokštą bendraamžį Andrių.

Aktorius patraukė istorija ir galimybė ją papasakoti pasauliui

„Vasarį nufilmavome žiemos scenas, dabar imamės pavasario ir vasaros vaizdų. Filmuosime Kauno gatves ir namus, kuriuose gyvena herojai, trėmimus traukinių vagonuose, išsilaipinimą Altajaus ir Laptevų apylinkėse. Pastarosios scenos bus filmuojamos Neringoje“, – vardija režisierius Marius Markevičius.

Filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas džiaugiasi, kad sklandžiai pavyko surinkti visą tarptautinę filmo komandą: „Mums, Lietuvai, reikšmingiausias filmas pasauliniu mastu vis dėlto yra nedidelio biudžeto darbas ir nuostabu, kad mes turime tokį puikų aktorių ansamblį. Juos patraukė būtent istorija ir galimybė ją papasakoti pasauliui“.

Jau anksčiau skelbta, kad pagrindiniai – Linos ir Andriaus – vaidmenys „Tarp pilkų debesų“ patikėti kylančioms britų kino žvaigždėms. Bel Powley – Sandanso kino festivalio filmo „Paauglės dienoraštis“ atradimas, „Gotham“ apdovanojimo laureatė ir BAFTA nominantė. Kine debiutuojančiam Jonah Hauer – King atstovauja legendinė Didžiosios Britanijos talentų vadybininkė Lindy King. Viena iš aktorių agentūros United Agencies savininkių atrado ir į platųjį pasaulį išleido tokias žvaigždes kaip Ewan McGregor, Keira Knightley, Rob Brydon ar Toni Collette.

Komandoje – su Robin Wright vaidinanti norvegė ir „Sostų karų“ aktorius

Linos mamos Elenos, stiprios, nepalūžtančios moters, nežmoniškomis sąlygomis išsaugančios orumą, vaidmeniui pasiryžo norvegų aktorė Lisa Loven Kongsli, Lietuvos žiūrovams geriausiai pažįstama iš pernai kino teatruose rodyto filmo „Force Majeure“. Drama, nominuota „Auksinio Gaublio“, BAFTA apdovanojimams apdovanota didžiuoju Kanų kino festivalio programos „Ypatingas žvilgsnis“ prizu, pagrindinį vaidmenį jame suvaidinusi Lisa Loven Kongsli po šios sėkmės filmuojasi didžiuosiuose Holivudo filmuose.

Su Lisa kalbėjomės jau prieš metus, ji buvo sužavėta istorija ir scenarijumi. Likimo dovana, kad aktorė rado tarpą savo filmavimų grafike. Ji atvyksta tiesiai iš Holivudo hito Wonder Woman“ filmavimo aikštelės, kur dirba su Robin Wright ir Gal Gadot. Po „Tarp pilkų debesų“ aktorė iškart išlekia filmuotis kitame didelio biudžeto filme“, – sako prodiuseris Žilvinas Naujokas.

Į Sibirą ištremto garbaus amžiaus vyriškio pono Stako vaidmenį atliks britų aktorius James Cosmo, vaidinęs kultiniame seriale „Sostų karai“ („Game of Thrones“), pasaulinio populiarumo filmuose „Narsioji širdis“ („Braveheart“), „Kalnietis“ („Highlander“), „Troja“ („Troy“) ar „Traukinių žymėjimas“ („Trainspotting“).

Aktoriaus užduotis – išmokti rusų kalbą per porą savaičių

Generolo Komarovo vaidmenį filme atliks vienas žinomiausių suomių aktorių Peter Franzén. Jo pavardę galima rasti visuose didžiuosiuose suomių filmuose, o lietuviams aktorius pažįstamas iš televizijos serialo „Vikingai“. „Džiaugiamės, kad Peter Franzen nepabūgo rusų kalbos, kuria daugiausia bendrauja jo personažas filme. Jis su užsidegimu ėmė mokytis ir per trumpą laiką iš aktorių padarė didžiausią pažangą“, – pasakoja M.Markevičius.

Komarovo pavaldinys, jaunesnysis karininkas Kretzkis – kylanti švedų kino žvaigždė Martin Wallström. Aktorius tarptautiniu mastu labiausiai žinomas iš JAV televizijos serialo Ponas Robotas“ (Mr. Robot), kur vaidina kartu su žinomu amerikiečių aktoriumi Christianu Slateriu.

Su Linos jaunesniojo brolio Jono vaidmens atlikėju – 10 metų britų aktoriumi Tom Sweet jau galėjo susipažinti Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovai. Čia buvo rodytas Venecijos kino festivalyje apdovanotas filmas „Lyderio vaikystė“ su Robertu Pattinsonu bei Bérénice Bejo. Tom Sweet čia atliko pagrindinį vaidmenį ir tapo dideliu atradimu.

Antraplanius vaidmenis filme taip pat atliks britų aktoriai Adrian Schiller („Danų mergina“), Greg Kolpakchi („Iksmenai: pirma klasė“), Sam Hazeldine („Varnas“), Sarah Finigan (“Suffragette”).

 

Nuotraukoje - filmo "Tarp pilkų debesų" kadras.  

 

 

 

 

Komentarai