Dokumentinio filmo „Lietuva. Anapus ir šiapus laiko” premjera

LFC inf.
2005 rugsėjo 26 d.

Spalio 4 d. 19.55 val. LTV2 kanalu bus rodomas naujas Aušros Kalinauskienės ir Justino Lingio filmas Lietuva. Anapus ir šiapus laiko”. Filmo premjera kino ekrane įvyko rugsėjo 21d. Vilniuje, Lietuvos” kino teatro Salėje 88".

1009 metais šventasis Brunonas, vadinamas Bonifacu,  arkivyskupas ir vienuolis, vienuoliktais savo atsivertimo metais Rusijos ir Lietuvos pasienyje pagonių trenktas į galvą, su 18 saviškių kovo 19 dieną nukeliavo į dangų”

                                                                                                                      „Kvedinburgo analai“ 
 
 
Lietuvos vardas pirmą kartą paminėtas beveik prieš tūkstantį metų. Kokią Lietuvą šiandien atrandame?
 
Keliaujant per tūkstantmetę Lietuvos istoriją, filme atskleidžiami pagoniškos, viduramžių ir šiuolaikinės kultūros pėdsakai, parodomi svarbiausi ir žymiausi kultūros paminklai nuo Kernavės, Liškiavos, piliakalnių iki Plungės, Rokiškio, Užutrakio dvarų, nuo  Panemunės pilių iki Kryžių kalno, nuo senosios medinės architektūros, kryždirbystės ir žvejų kaimelių iki barokiškųjų Vilniaus ir Pažaislio. Žiūrovai turės galimybę pasigrožėti  naujai atskleistu Lietuvos kraštovaizdžiu ir pamatyti šalies kultūrinio turizmo galimybių potencialią.
Filmo scenarijaus autorė - Aušra Kalinauskienė, režisierius ir operatorius - Justinas Lingys, rarso režisierius – Ramūnas Skersys, montažo režisierius – Anatolijus Tetiušinas, prodiuseris - Algirdas Žvinakevičius.
Komentarai